Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Edukacja, nie tylko młodzieży, ale też dorosłych,

to klucz do OGRANICZENIA  ZANIECZYSZCZENIA POWIETRZA  !

Projekt ma na celu upowszechnianie wiedzy o tym, jak powstaje SMOG, jak wpływa na nasze zdrowie oraz jak zapobiegać zatruciu powietrza. W akcji edukacyjnej biorą udział uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. Ponadto, w szkole zainstalowany został system monitorujący jakość powietrza, który składa się z miernika zanieczyszczenia (zainstalowanego na zewnątrz szkoły) oraz monitora informacyjnego wewnątrz budynku. 


 

Projekt ESA jest realizowany przez NASK, Polski Alarm Smogowy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Stowarzyszenie Metropolia Poznań i PZU. Projekt został objęty patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Oprócz kampanii edukacyjnej (m.in. szkolenia dla nauczycieli - liderów oraz dla kadry pedagogicznej, spotkania dla rodziców / lokalnej społeczności, scenariusze zajęć i karty pracy dla uczniów) przygotowany został sport radiowy oraz telewizyjny. Dodatkowym wsparciem akcji są też ulotki i plakaty. Jest to pierwsza tego rodzaju akcja metropolitalna w kraju.

 

WARTO OBEJRZEĆ:

SPOT przygotowany przez organizatorów projektu ESA - młodzi ludzie apelują do rodziców o działanie na rzecz zdrowego powietrza.

CAŁY TEN SMOG - animacja.