Zaproszenie (wrzesień 2023)

Nieodpłatne zajęcia dla dzieci (kl. 4-6) prowadzone przez wykładowców akademickich z UEP! Przygotujemy dzieci do odnoszenia sukcesów! 

 

Wiedza ekonomiczna jest dziś niezbędna. To fakt. Dlaczego? Jest ona kluczowa dla rozumienia prawie wszystkich zjawisk społecznych oraz sprawnego funkcjonowania zawodowego i osobistego. W końcu wszyscy członkowie społeczeństwa są pracownikami i konsumentami – obracają pieniędzmi.Ekonomia jest obecna praktycznie w każdym obszarze naszego życia, organizuje stosunki społeczne - jest podstawą relacji pracodawca - pracownik, producent – konsument, czy też państwo - podatnik. Poznanie jej logiki i praw pozwala na rozumienie i kształtowanie rzeczywistości, na odnoszenie sukcesów i wyrabianie pozytywnych nawyków – oszczędzania, racjonalizacji, znajdowania optymalnych rozwiązań, odnoszenia sukcesów w pracy.

 

Tę wiedzę można zacząć pozyskiwać już w szkole podstawowej!

 

Prowadzone przez naszą Uczelnię zajęcia pomagają w zdobyciu wiedzy o otaczającej dzieci rzeczywistości, a także uczą kreatywnego, logicznego, racjonalnego myślenia. Pomagają też w wykształceniu cech przywódczych i przedsiębiorczych! Mają formę interaktywnych wykładów i warsztatów praktycznych, podczas których dzieci wcielają się w rolę twórców kampanii reklamowych, strategii, podatków.

 

Zależy nam na tym, by jak najwięcej dzieci mogło, jak najszybciej zdobyć umiejętności  i informacje, dzięki którym teraźniejszość będzie dla nich bardziej zrozumiała, a przyszłość bardziej perspektywiczna i pełna różnych możliwości. Zachęcamy do skorzystania z naszego programu pod nazwą Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, oferowanego dla dzieci z klas 4-6.  

 

Sześć poniedziałkowych popołudniowych spotkań poprowadzą w atrakcyjnej formie najlepsi wykładowcy akademiccy i praktycy biznesu.

 

Równocześnie z zajęciami dla dzieci prowadzone są – również nieodpłatnie – zajęcia dla dorosłych, rodziców, dziadków, opiekunów. Doświadczeni psycholodzy, renomowani coachowie biznesu i wykładowcy ekonomii zajmą się na nich kwestiami pomagającymi w wychowaniu dzieci oraz sposobami na lepsze zarządzanie budżetem domowym. Podpowiemy jak komunikować się z dziećmi, by nas słuchały, jak wspierać dziecko w rozwoju i funkcjonowaniu społecznym, jak się uodpornić na manipulację w internecie i inne pułapki myślenia. Zajęcia prowadzone są w czwartki w godz. 17:30-19:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

 

Na zapisy czekamy do 30 września 2023   pod adresem: https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2/