Historia, honor, szacunek (listopad 2019)

31 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i księdzem proboszczem udali się pod pomnik powstańców i żołnierzy poległych w Rogalinie podczas Wiosny Ludów. 8 maja 1848 roku pod Rogalinem stoczona została bowiem przegrana bitwa, kończąca istnienie Rzeczypospolitej Mosińskiej, która przetrwała jedynie 5 dni, proklamowana 3 maja 1848 roku przez J. Kortowskiego - Krauthofera. Uczniowie oddali hołd wszystkim poległym i zasłużonym dla naszej Ojczyzny oraz uczcili minutą ciszy wszystkich zmarłych. Dbając o tradycje i kultywując pamięć o naszych przodkach pokazują jak ważna jest dla nas, naszych uczniów, historia, szacunek, honor i ojczyzna oraz to, aby nie zostały nigdy zapomniane. Również w tym dniu wraz z księdzem proboszczem delegacja uczniów z VII klasy zapaliła znicz na grobie naszego patrona Prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego.