Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (grudzień 2020)

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada na 5 grudnia młodzież naszej szkoły brała udział w spotkaniu online organizowanym przez Motyli Wolontariat działający przy Hospicjum Palium w Poznaniu. W spotkaniu brało udział ponad 120 uczniów – wolontariuszy z różnych szkół z Poznania i okolic. Na początku uczestnicy spotkania wysłuchali prelekcji pana Piotra Filberka, który dzielił się swoim doświadczeniem w wolontariacie medycznym w Afryce, w stowarzyszeniu „Leczymy z misją”. Następnie został przeprowadzony konkurs z wiedzy o wolontariacie. Nasi uczniowie dzielnie walczyli o punkty dla naszej szkoły (zabrakło jednego, abyśmy mogli stanąć na podium). Wielką niespodzianką na koniec były słowa Jurka Owsiaka do wszystkich Motylowych Wolontariuszy. Nagranie dostępne jest na stronie Motyle dla Hospicjum: https://www.facebook.com/MotyleDlaHospicjum/ 

 

W ramach obchodów Dnia Wolontariusza, nasi uczniowie z ósmej klasy przygotowali prezentację na temat wolontariatu – zapraszamy wszystkich do jej obejrzenia. 

https://sprogalinmosinapl.sharepoint.com/sites/WOLONTARIAT2020/Shared%20Documents/General/lv_0_20201204122035.mp4  

 

Na koniec pragnę podziękować Wszystkim Naszym Wolontariuszom za poświęcony czas, zaangażowanie, pomocną dłoń i czynienie dobra dla innych. Pamiętajcie: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." św. Jan Paweł II. 

Agnieszka Feder