Dzień Bohatera (marzec 2020)

3 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bohatera Józefa Dowbora - Muśnickiego, zorganizowanego w ramach gminnego konkursu "Wielcy Polacy - jesteśmy z nich dumni". Uroczystość rozpoczęła się inscenizacją historyczną, dzięki której uczniowie poznali bliżej osobę generała, jego karierę zawodową, życie rodzinne i wybitne zasługi wojskowe, za które uhonorowano go 19 odznaczeniami wojskowymi, jako generała lejtnanta. Niestety zaszczyt otrzymania polskich orderów przypadł mu dopiero pośmiertnie. W rolę Józefa Dowbora - Muśnickiego wcielił się uczeń klasy VII Borys Seidel, narratorem była Aleksandra Szpikowska.

Następnym etapem obchodów był konkurs pieśni patriotycznych z udziałem wszystkich klas. W tej kategorii zwycięzcami został oddział przedszkolny i klasa 5 a, która zaprezentowała nam "Rotę" przy akompaniamencie gitary Bogusia Bórkowskiego. Było naprawdę pięknie... Po występie p. Dyrektor wręczyła nagrody dla zwycięskich klas oraz rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na "Portret Generała", w którym przyznano nagrody w dwóch kategoriach. Nie tylko zwycięskie, ale wszystkie uczniowskie prace można podziwiać w holu szkoły.

Na zakończenie naszych obchodów odbył się konkurs wiedzy o Dowborze - Muśnickim w postaci Quizu z użyciem tabletów. I miejsce zajęła Lena Buczkowska z klasy 5a, II miejsce Mikołaj Sznura z klasy 5a i III miejsce Aleksandra Szpikowska z klasy VII. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Grażyna Łyskawińska