Lekcja przyrody w klasie trzeciej (luty 2020)

We wtorek 18 lutego naszą szkołę odwiedził prezes Stowarzyszenia BENEK, które swoją siedzibę ma w Szewcach koło Tulec. Pan Michał poprowadził lekcję przyrody, opowiadając o podopiecznych stowarzyszenia – zwierzętach uratowanych przed smutnym losem, niechcianych przez swoich dotychczasowych właścicieli. Odpowiadał na liczne pytania uczniów, opowiadał ciekawe historyjki, mówił jak zapobiegać bezdomności i jak opiekować się swoimi pupilami. Zachęcał też do odwiedzenia Szewc i pracy w roli wolontariusza. W gospodarstwie stowarzyszenia, obok psów, koni, kotów i żubrów, swój azyl znalazły między innymi szopy, jenoty, ostronosy, serwale, surykatki, kajmany, pytony, różne ptaki drapieżne i wiele innych (łatwiej byłoby wymienić zwierzęta, których tam nie ma...).  Gościem specjalnym w naszej szkole był jeden z podopiecznych BENKA – skunks Tuptuś, którego obecność wywołała niemałe poruszenie. Ciekawski futrzak pozwolił się każdemu pogłaskać. Na koniec lekcji uczniowie klasy trzeciej przekazali karmę i akcesoria dla zwierząt, które były zbierane w szkole na rzecz BENKa. Specjalne podziękowania należą się wszystkim osobom, którym nie jest obojętny los naszych mniejszych braci w potrzebie!

Agnieszka Byczyńska