Konkurs na pocztówkę powstańczą (grudzień 2021)

Dla uczczenia 103. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego w naszej szkole odbył się konkurs na pocztówkę powstańczą. Powstanie wielkopolskie było zrywem mieszkańców Prowincji Poznańskiej, będącej pod zaborem pruskim. Domagano się przyłączenia do Polski, która po I wojnie światowej odzyskała i umacniała swoją niepodległość. 27 grudnia - jako Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego - jest hołdem bohaterom, którzy oddali życie za wolność Wielkopolan. W konkursie wyłonione zostały ex aequo dwa I miejsca. Laureatami zostali: Katarzyna Skorupka z klasy 8 oraz Wojciech Sobański z klasy 6. Gratulujemy!!!

Katarzyna Ficer


 

Konkurs gminny "Mój kalendarz adwentowy" (listopad 2021)

Serdecznie zapraszam zainteresowanych uczniów i uczennice klas 7- 8 do udziału w jedenastej edycji konkursu gminnego na wykonanie kalendarza adwentowego.

Celem konkursu jest zainteresowanie Was kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego. W Niemczech tradycja odliczania upływających grudniowych dni przy pomocy kalendarza adwentowego ma już ogromnie długą tradycję. W Polsce cieszą się one coraz większą popularnością, a pomysłowość w ich wykonaniu jest zaskakująca.

Czytaj więcej: Konkurs gminny "Mój kalendarz adwentowy" (listopad 2021)